Петров контра Заев: Тезата дека Бугарите биле администратори и ослободители на Македонија е неточна

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ и градоначалник на општина Карпош преку социјалната мрежа на Твитер реагира на вчерашното интервју на премиерот Зоран Заев и вели дека тезата дека Бугарите биле администратори и ослободители на Македонија е неточна

-Тезата дека Бугарите биле администратори и ослободители на Македонија е неточна. И тоа нема врска со бугарскиот народ. Вили Брант канцеларот на Германија кој доби Нобелова награда клекна на колена пред гетото во Варшава во знак на барање на прочка.Не проба да ја смени историјата, пишува во својата објава Петров.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.11.2020 - 13:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега