Ненадејно почина 20-годишен фудбалски судија од Хрватска

 

Почина младиот фудбалски судија и пливач, 20-годишниот Иван Бусато, објавија хрватските медиуми.

Тој минатата година го освои првото место на хрватскиот шампионат за сениори во дисциплината 1.500 метри слободно.

Бил член и на пливачкиот клуб „Јадран“.

„Вчера, ненадејно, на 20-годишна возраст почина Иван Бусато, фудбалски судија на НСЖСД. Почивај во мир. Искрено сочувство до семејството“, пишува во соопштението на фудбалскиот сојуз на Сплитско-далматинската жупанија.

06.02.2024 - 22:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега