Најдени мигранти во Градско

Полицајците во Градско нашле пет мигранти од Сирија, потоа тие биле предадени Полициската станица за граничен надзор Михајлово при Регионалниот центар за гранични работи Југ за понатамошна постапка.  

„На 03.03.2024 во 19.30 часот на ул.„Александар Македонски“ во Градско, полициски службеници од СВР Велес пронашле пет лица мигранти од Сирија. Мигрантите биле предадени на Полициската станица за граничен надзор Михајлово при Регионалниот центар за гранични работи Југ за понатамошна постапка“, соопштија од МВР.  

04.03.2024 - 18:33

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега