Малолетник избоден донесен во Градска

Малолетник повреден бил донесен во Градската болница, откако учествувал во тепачка во Скопје.

„На 12.01.2021 во 20:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир, при што малолетник бил повреден со остар предмет. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека повреден бил 16-годишник од Скопје, кој бил пренесен на Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. По настанот, малолетници биле приведени во Полициската станица Аеродром и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.01.2021 - 17:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега