Контороверзниот австралиски тенисер повторно провоцира: Девојката ми помага, нема да откривам како но знаете на што мислам (ФОТО)

Контороверзниот авсстралиски тенисер Бернард Томиќ, добро ја стартуваше новата сезона. Тој ги доби ситевтри натпревари од квалификациите за Австралија опен и така се пласираше на главниот турнир. Неговиот учинок е уште подобар ако се земат во предви и добиените егзибициони натпревари пред настапот во квалификациите.

Но, како што велат зад секој успешен маж, се крие уште поуспешна жена. Така е и во неговиот случај. За неговите успеси на тениските терени годинава голема заслуга има неговата сексапилна девојка Ванеса Сиера.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vanessa Sierra (@vanessa5ierra)

-Таа ми помага во некои работи. Заедно успеавме да победиме на осум натпревари. Навистина е добро, тоа е новата тактика за 2021 година, откри Томиќ.

На прашањето дали е сериозен за тоа што го кажува, Томиќ одговори дека е „мртов сериозен“.

Потоа следеше прашање како неговата девојка му помага, бидејќи таа не е тениски тренер, ниту пак се разбира многу во играта од која Австралиецот заработува за живот.

-Друже тоа е тајна, Тоа е тајна. Нема да откривам како, зарем не знаете на што мислам? Среќна сопруга, среќен живот. Тоа е тоа, заврши Томиќ, кој моментно е 228. тенисер во светот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vanessa Sierra (@vanessa5ierra)

Инаку Ванеса е ѕвезда и во филмовите за возрасни, а заработува и така што своите секси фотографии ги продава на палтформата „Only Fans“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vanessa Sierra (@vanessa5ierra)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vanessa Sierra (@vanessa5ierra)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2021 - 14:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега