Кога голман ќе даде гол секогаш е нешто специјално, но од слободен удар е – чудо (ВИДЕО)

На натпреварот во Копа Либертадорес помеѓу Барселона СЦ и Жуниор гостинскиот голман Себастијан Виера постигна прекрасен гол и тоа од слободен удар.

Уругваецот ја намести топката во седмата минута од натпреварот и шутираше под живиот ѕид за да му донесе водство на својот тим од 0-1. Неверојатна мајсторија на Виера, но и голема храброст, бидејќи лесно можеше да згреши и да прими гол на спротивната страна.

Тимот на Жуниор славеше на натпреварот со 2-1.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 14:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега