Гркинка пронајдена мртва во куќа во Битола

Во куќа во Битола вчера била пронајдена почината К.Г.(87) од Република Грција, со привремен претстој во Битола.

Како што соопшти МВР, во СВР Битола случајот бил пријавен на 12 јануари во 19.40 часот.

Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција. а обдукција“, соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.01.2021 - 17:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега