Грегорич погоди за водство за Австрија

Австрија повторно дојде до водство против Македонија со голот на Михаел Грегорич во 78. минута. Тој беше побрз од голманот Столе Димитриевски по центаршутот на Давид Алаба по левата страна.

 

13.06.2021 - 19:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега