Го прогласија за мртов, тој се огласи на Твитер: Жив и здрав сум

 

Американскиот бизнисмен Џорџ Сорос, се огласи на својот Твитер, демантирајќи ги актуелните гласини дека починал.

Веста за наводната смрт на 92- годишниот Сорос се појави утрово на социјалната мрежа Твитер.

„Гласините дека имав срцев удар се целосно лажни. Жив и здрав сум“, напиша тој.

Милијардерот до сега неколку пати беше „прогласуван за мртов“.

15.05.2023 - 19:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега