ФОТО: За нашиот македонските фудбалери пишува и Би-Би-Си - „Поради ова постои фудбалот“

Фудбалската репрезентација на Македонија вчера оствари голем успех и се пласираше на Европското првенство кое ќе се игра идното лето.

Овој успех на Македонија не беше само главна тема на Балканот, за нашата победа и пласманот на ЕП пишуваше и „Би-Би-Си“.

На објавената фотографија од нашате славје тие напишаа:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2020 - 15:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега