Двајца мажи зад решетки: Истепале 2 деца во Чаир

На 28.05.2024 во 22.40 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Г.Е.(27), а денеска (29.05.2024) во полициска станица бил извршен службен разговор со малолетник, двајцата од Скопје.

Тие се осмничат дека на 28.05.2024 околу 22.00 часот физички нападнале двајца малолетеници на подрачјето на Чаир, по што се обиделе еден од нив да внесат во патничко возило „бмв“. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.  

29.05.2024 - 17:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега