Букурешт е црвен: Ечи „Бисер балкански“ од македонската фаланга (ВИДЕО)

Македонските навивачи кои отидоа во Букурешт за да ги бодрат фудбалерите на деби настапот на Европското првенство дефинитнивно знаат да се забавуваат.

На социјалните мрежи може да се најдат голем број видеа од нив како пеат по улиците на Букурешт.

13.06.2021 - 13:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега