Актерката ги покажа стомачните мускули и цврстите гради – вака изгледа пред својот 60-ти роденден (ФОТО)

Актерката ужива во остатокот од летото, а воодушевува фактот што на прагот на својата седма деценија сè уште важи за најпосакуваната жена на светот!

Актерката Деми Мур (59) на крајот на годината ќе наполни 60 години. Поминаа 26 години откако таа се појави во филм, а неодамнешните фотографии во бикини се доказ дека Деми му пркоси на времето. Убавата актерка викендов уживаше на брод, а обожавателите ги воодушеви со фотографии во розови минијатурни бикини, на кои изгледа прекрасно!

Деми беше толку насмеана, носеше очила за сонце и позираше со собрана коса и облечена во жолта кошула преку костимот за капење. Таа ја искористи можноста да ја покаже својата затегната кожа на прагот на 7-мата деценија, стомачните мускули и цврсти гради.

Апсорбирајќи го летото – напишала накратко актерката во описот на фотографијата.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Demi Moore (@demimoore)

17.08.2022 - 14:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега