Воз влетал во огнена стихија во Шпанија, патници во паника скокале од вагоните

Драматични сцени беа забележани на истокот на Шпанија, кога повеќе  од 1.000 луѓе беа евакуирани поради големите пожари.

Огнена стихија зафати и еден воз, а 20 патници се полесно повредени додека панично скокале од возот, додека тројца од нив се потешко повредени.

Регионот Валенсија е најновиот регион кој се бори со шумските пожари во текот на големата суша која ја зафати Шпанија.

17.08.2022 - 21:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега