ВИДЕО: Падна првиот снег во Македонија

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од првиот снег кој падна во Македонија.

Во попладневните часови првиот снег на територијата на нашата земја падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер.

За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен правец.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2020 - 21:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега