ВИДЕО: Граѓаните вознемирени - човек со пиштол се шета низ ТЦ Бисер во Аеродром (ВИДЕО)

Приведен е човекот кој денеска со пиштол се шеташе низ ТЦ Бисер во населбата Аеродром, а за кој претходно беше предупредено на социјалните мрежи.

-Пиштолот со кој ги заплашувал минувачите не бил вистински, туку пластичен, а повеќе детали за инцидентот од МВР најавија во најскоро време, пренесува Слободен печат.

Претходно на социјалната мрежа Твитер, беше објавено видео од напаѓачот, но некои граѓаните сметаа дека станува збор за снимање на некаква реклама или филм.

07.10.2021 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега