Вереницата на Марадона во солзи: Семејството ми забранува да се збогувам со Диего (видео)

Росио Олива е последната голема љубов на Диего Армандо Марадона, а сега таа е во солзи како стотици илјади од оние што го сакаа, само таа не може да се збогува со легендата на фудбалот.

Марадона беше познат и по бројните љубовни романси, а Олива е последна од нив.

Тие беа во врска од 2012 до 2018 година, но не беа во брак. Големата љубов заврши дури и со судски спор, но тие се виделе, како што тврди, во март пред почетокот на пандемијата на коронавирус.

Последна му го украде срцето на славниот Аргентинец, а сега се појави во солзи пред ТВ-камерите. По смртта на Марадона, Росио беше гостин во една аргентинска телевизија и во солзи зборуваше за Ел Пибе.

„Сите поминуваат (покрај ковчегот, стр.) освен мене. Ме боли што семејството не ме пушта внатре, тие со тоа го повредија Диего, јас сум неговата последна сопруга и никој не го разбира тоа. Тие ми велат да дојдам во шест часот наутро со сите други луѓе. Срамота. Не знам зошто го прават тоа, никого не провоцирам. Диего беше моја љубов, сакам да се поздравам, морам да се збогувам со него“, изјави неутешната Олива.

Таа не се откажува од намерата да се збогува со еден од најголемите во историјата на фудбалот, за што продолжи со избрани зборови.

„Тој сакаше да бидам таму до последниот здив. Само ние знаеме каква љубов имавме и колку бевме заљубени. Кога започна пандемијата во март, повеќе не го видов, но разговаравме убаво на телефон. Тој беше лудо убав, имаше златно срце. Малкумина виделе луѓе со толку добросрце како и тој. Диего многу ме сакаше, тоа ми ја исполнува душата. Јас сум многу тажна, тој беше многу важен човек во мојот живот. Јас секогаш ќе го паметам по добро. Тој беше добар со мене и со моето семејство“, заклучи Росио Олива.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.11.2020 - 15:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега