Тетово: Нема комар без вакцини - полицијата ги уапсила

 Полицајци вчера во Тетово лишиле од слобода тројца мажи кои немале соодветни сертификати за примена вакцина.  Едниот од нив имал сертификат на име на друго лице, додека двајца прикажале сертификати на мобилен телефон чија адекватност ќе се вештачи.

-Полициски службеници на СВР Тетово вчеравечер (8 декември) околу 21 часот и 30 минути, во казино на улица „Иво Лола Рибар“ во Тетово ги лишиле од слобода Е.Х.(32) и Е.Ш.(29) од гостиварски Добридол и И.К.(46) од Тетово, поради сомнение за „употреба на исправа со невистинита содржина“.Двајца од нив немале сертификати за примена вакцина, а еден употребил сертификат од друго лице од Добридол, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

По целосно документирање на случајот на тројцата ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци

09.12.2021 - 12:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега