Таткото за на загинатата девојка: Згрозен сум од пресудата - што да кажам ова веќе не е држава (ВИДЕО)

Згрозен сум од оваа држава, рече таткото на Викторија Николова, по денешната пресуда од три години затвор за возачот кој ја прегази и усмрти.

Што да кажам, немам зборови. Згрозен сум од оваа држава и од судството и затоа има толку голем процент на доверба во судството. Нула проценти, затоа и сите ја напуштаат оваа држава, рече тој пред новинарите по денешното рочиште.

Мајката на Викторија, со плач ја дочека пресудата. За родителите и за адвокатот на одбраната оваа пресуда е несериозна, скоро па ослободителна.

Денеска Основниот Кривичен суд – Скопје обвинетиот во случајот со сообраќајната несреќа кај „Сити мол“, Јордан Ѓорѓиев, беше осуден на казна затвор од три години и абрана за управување моторно бозило од Б категорија во период од три години од правосилноста на пресудата.

ВИДЕО: а1он

11.04.2022 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега