Силно се стресе тлото во БиХ - жителите во хаос

Силен земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Босна и Херцеговина.

Тоа се случило на 27 километри северозападно од Травник, пренесува „Аваз.ба“.

Земјотресот бил почувствуван во Жепч и неговата околина.

28.11.2022 - 09:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега