Секоја вечер испијте чаша од овој напиток: Ќе го исчистите дебелото црево и ќе ги уништите маснотиите

Секој кој што има проблеми со стомакот, болки, грчеви, тешко празнење или пак маснотии во крвта, односно висок холестерол како и маснотиите наталожени на телото, може да го испроба овој природен рецепт кој навистина помага.

Состојки: Лимон, магдонос, јаболков оцет, цимет, една лажичка мед и една лажичка ѓумбир.

Подготовка: Лимонот исцедете го, исецкајте го магдоносот и додадете ги останатите состојки.

Пијте го секоја вечер, еден час пред спиење, најдобро наместо вечера. За неколку седмици би требало да ги забележите ефектите од овој одличен пијалак.

24.01.2022 - 15:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега