„Романтичарот“ во љубовна врска со најубавата спортска водителка во Италија?

Славниот турски актер Јан Јаман, кој во моментов важи за еден од најубавите мажи на светот, наводно е во врска со убавата италијанска спортска новинарка Дилета Леота!

Адвокат, модел и актер кој ги полуде и жени ширум регионот со својот совршен изглед и улога во серијата „Романтичарот“ преку ноќ, неодамна престојуваше во Рим на деловен ангажман, а фановите го чекаа пред хотелот во кој престојуваше.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Can Yaman (@canyaman)

Иако секојдневно се пишуваше за Јан за време на неговата посета на Италија, каде тој е многу популарен, веста што сега одекна како бомба е дека актерот наводно бил виден со привлечна Дилета во хотелот каде што престојувал, каде што престојувала таа во тоа време.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Diletta Leotta (@dilettaleotta)

Нивната врска наводно била многу повеќе од пријателска.Дилета беше пречекана во собата со букет цвеќе, кој го објави и на Инстаграм, а откако тамошните медиуми ги објавија зборовите на еден радио водител дека биле видени и дека страсно се бакнуваат, кружеа гласини дека добила цвеќе од баш од Јан.

Ниту еден од нив засега се нема огласено за ваквите наводи.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.01.2021 - 10:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега