Рама со Ковачевски: Сè уште го чекаме Годо? Не, навикнати сме на оваа шарада (ФОТО)

Албанскиот премиер Еди Рама објави „селфи“ со македонскиот премиер Димитар Ковачевски од Брисел, каде што ќе присуствуваат на Самитот на Европската унија (ЕУ).

Рама кажа дека повеќе не го чекаат Годо затоа што се навикнати на оваа шарада.

„Сè уште го чекаме Годо? Не, навикнати сме на оваа шарада и повеќе од било кога сме посветени нашите земји да напредуваат и да го модернизираме регионот со непоколеблив европски дух“, оибјави Рама.

23.06.2022 - 12:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега