Променливо облачно време со слаб локален дожд

 

 

 

Денеска времето ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд.

Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 7 до 15 степени.

Во Скопје променливо облачно со умерен северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 9 степени.

24.11.2022 - 09:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега