Приведен дилер, пронајдена дрога во неговиот дом во Гази Баба

Во Скопје синоќа во 20:05 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Б.(19) од Скопје.

При претрес во неговиот дом, на подрачјето на Гази Баба, извршен со судска наредба, соопштија денеска од МВР, биле пронајдени и одземени марихуана и една вага.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

23.11.2022 - 12:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега