Пожар во средно училиште во Драчево

Пожар во средно училиште во Драчево.

-На 21.01.2021 околу 07:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во работилница во средно училиште во нас.Драчево настанал пожар, при што биле опожарени  компјутери и документи.

Пожарот е изгаснат од противпожарна екипа од Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2021 - 17:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега