Повторно висок број на заразени и голем број на починати од коронавирус

Во последниве 24 часа, по изработени 1562 теста, регистрирани се 316 новозаразени со Ковид-19 во Македонија.

Оздравеле 681 пациент, а починале 11 пациенти позитивни на вирусот.

Денеска здравствените власти објавија дека Комисијата за заштита од заразни болести на утрешната владина седница ќе предложи воведување на полициски час кој ќе трае од 22:00 до 05:00 часот следниот ден.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.03.2021 - 14:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега