Повторно карање во Собранието: Пратеничка од ДУИ се скара со ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

 

Повторно тензично во Собранието по инцидентот со пратеникот Арбр Адеми кој со тврди предмети фрлаше кон пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Иако Комисијата за европски прашања беше прекината, таа сепак продолжи без претседателот Адеми и траеше околу половина час.

Пред вратата на салата стоеше обезбедување, а внатре пратениците од ВМРО-ДПМНЕ бараа да се работи по деловник, пишува „А1он“.

Пратениците бараа процедурално обраќање, а Арта Биљали-Зендели констатираше дека нема повеќе процедурални обраќања, по што пратениците од ВМРО-ДПМНЕ бурно реагираа.

Седницата е закажана за утре на пладне.

 

27.06.2022 - 22:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега