Повик за бојкот во БиХ: Цената на нафтата паѓа, а горивото кај нас поскапува

На социјалните мрежи се појави бојкот на сите бензински пумпи во Босна и Херцеговина во текот на претстојниот викенд.

Додека цените на нафтата на светскиот пазар паѓаат, цените на горивото во БиХ се зголемуваат, пишуваат граѓаните.

Поради ова граѓаните повикуваат на масовен бојкот на бензинските пумпи за време на викендот.

23.06.2022 - 11:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега