Падна Фејсбук

Веќе неколку минути социјалната мрежа Фејсбук не функционира во најдобро светло. Постојано „паѓа“ и „се враќа“ во нормална функција. Ниту „Месенџер“ не функционира како што треба. Пораките не се испраќаат или стигнуваат неколку минути подоцна. Многумина се пожалија дека апликацијата падна.

Официјалните претставници на Фејсбук досега не дадоа објаснување за ситуацијата. 

07.06.2022 - 14:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега