Необична исповед на Тик Токерка: Ми соопштија дека сум бремена, а не сум имала односи една година

Саманта Гибсон на ТикТок споделила своја необична животна ситуација.

Имено, лекарот ѝ соопштил дека е бремена, а таа повеќе од една година немала интимни односи.

„Појдов на лекар бидејќи имав вртоглавици и болка во стомакот, ми се случуваше два до три пати неделно да почувствувам прободување во стомакот. Кога појдов, болката беше толку голема што не можев ниту да одам, ниту да се помрднам“.

Саманта раскажала дека во болница ѝ извадиле крв, а потоа ја повикале и ѝ соопштиле дека е бремена.

„Им реков: Не сум бремена, буквално не сум имала односи една година или две, тоа е невозможно! Ми дадоа да направам тест за бременост, оној во кој се мокри, а кога резултатот беше негативен, ми рекоа дека повторно ќе ми извадат крв за секој случај“.

Оваа девојка потоа отишла повторно кај докторот, ѝ извадиле крв и повеќе никој од лекарите никогаш не ја повикал - 'но, не сум бремена, поминаа неколку месеци од тогаш', додава таа.

„Претпоставувам дека ги измешале примероците со крв или нешто слично, бидејќи не сум бремена и треба повторно да одам на лекар, бидејќи и понатаму имам болка во стомакот“, вели таа во видеото.

Многумина биле изненадени од овој настан и ги споделиле своите реакции, но некои се обидувале да ѝ помогнат во утврдување на проблемот, велејќи дека можеби се работи за синдром на полицистични јајници или ендометриоза.

@gibson_sammi

Sorry I’m not the next Mary#fypシ #xyzabc #trending #viral #storytime

 original sound - Samantha Gibson

19.09.2021 - 13:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега