Милевски најави дека ЛДП ќе ја напушти владината коалиција ако биде прифатен францускиот предлог

Лидерот на ЛДП Горан Милески најави дека ќе излезе од Владата доколку биде прифатен францускиот предлог.

– Доколку Владата го прифати францускиот предлог таков каков што е, најавувам дека ќе си поднесам неотповиклива оставка од член на Владата. Ќе направам се што е во моја можност да ја спречам бугаризацијата на нашата историја, напиша попладнево Милески на „Фејсбук“.

22.06.2022 - 17:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега