ФОТО: Се вакцинираше градоначалникот на Кавадарци

Митко Јанечев, градоначалникот на Кавадарци денеска се вакцинираше во спортската сала „Јасмин“ во Кавадарци.

Денеска во пунктот за масовна имунизација, во спортската сала „Јасмин“ во Кавадарци, градоначалникот Митко Јанчев ја примил првата доза на кинеската вакцина „Синофарм“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.05.2021 - 22:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега