ФОТО: Груби тера Ифтар без маска

Првиот вицепремиер Артан Груби објави фотографија од ифтар на која тој е во друштво на уште 6 лица, но на масата никој од присутните не носи маска.

Од фотографијата може да се забележи дека на масите седат повеќе од четири лица, колку што пропишуваат мерките. Впечатливо е дека и на соседните маси никој од присутните не ги почитува мерките донесени за заштита од вирусот Ковид 19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.05.2021 - 22:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега