Дојава за бомба во Железничката станица во Скопје

Анонимен телефонски пповик со дојава за бомба добиле вработени во железничката станица во Скопје, објави порталот „Плусинфо“.

„Ало, добар ден. Поставена е бомба на Железничка станица во Скопје“. Ваква била пораката која веднаш била пријавена во полиција.

Како што пишува порталот, во околината има огромно присуство на полициски службеници, во железничата стнаица, автобуската станица, како и во казината  и дуќаните.

 

28.06.2022 - 13:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега